عباس‌زاده: گل بزنم شادی نخواهم کرد + ستاره شناسان با هدف پیداکردن حیات فرازمینی به دنبال اولین ماه فراخورشیدی هستند – دیجیاتو – خدمات وب شمس

ورزش سه: عباس‌زاده درباره رویارویی با پرسپولیس گفت: با شروع لیگ برای این بازی لحظه‌شماری می‌کردم، نام پرسپولیس قلب من را به تپش می‌اندازد حالا چه برسد به آنکه بخواهم مقابل این تیم بازی کنم
او در پاسخ به این سوال که آیا بعد از گلزنی مقابل پرسپولیس شادی منحصر به فردش، پشتک و وارو خواهد زد یا نه هم می‌گوید: اگر در این بازی گل بزنم به احترام پرسپولیس و هوادارانش به هیچ عنوان شادی نخواهم کرد اما با تمام وجود برای تیمم  بازی خواهم کرد.

وی اضافه کرد: پیش از رفتن به میدان به سمت هواداران خواهم رفت و از آنها برای بازی رخصت می‌گیرم.

ورزش سه: عباس‌زاده درباره رویارویی با پرسپولیس گفت: با شروع لیگ برای این بازی لحظه‌شماری می‌کردم، نام پرسپولیس قلب من را به تپش می‌اندازد حالا چه برسد به آنکه بخواهم مقابل این تیم بازی کنم. اگرچه من همیشه و همه جا گفتم که یک هوادار دوآتشه پرسپولیس هستم اما یادم نمی‌رود که من شاگرد مکتب علی دایی هستم و با نظر او پیراهن سرخ‌ها را برتن کردم و اکنون هم شاگرد او هستم و بازیکن سایپا و همیشه گفته‌ام که نسبت به پیراهنی که برتن می کنم عرق دارم.
——————-

ستاره شناسان در هفته جاری با هدف پیدا کردن نخستین ماه فراخورشیدی در جهان، تلسکوپ هابل را به سمت یک سامانه ستاره ای در فاصله 4 هزار سال نوری از زمین نشانه رفته اند
وی در این مقاله اشاره کرده بود که قمر سیاره Kepler 1625-b ممکن است یک توده عظیم گازی یا توده ای سنگی با حجمی 100 برابر ماه زمین باشد.

رییس این تیم تحقیقاتی که «دیوید کیپینگ» نام دارد از احتمال تائید وجود یک ماه در اطرف این سیاره خبر داده، اما تاکید کرده است که برای بررسی بیشتر به چند ماه زمان نیاز دارند.

ماه گذشته یکی از متخصصان فیزیک نجومی به نام «رن هلر» داده های اولیه این سیاره را تجزیه و تحلیل کرده و در مقاله ای به بررسی احتمالات پیرامون ماهیت ماه آن پرداخته بود.

ستاره شناسان در هفته جاری با هدف پیدا کردن نخستین ماه فراخورشیدی در جهان، تلسکوپ هابل را به سمت یک سامانه ستاره ای در فاصله 4 هزار سال نوری از زمین نشانه رفته اند.

گفتنی است ماه فراخورشیدی یک شئ طبیعی است که برگرد یک سیارهٔ فراخورشیدی در خارج از منظومهٔ شمسی می چرخد و تائید وجود چنین چیزی می تواند مقدمه ای برای پیدا کردن حیات در خارج از سیاره ما باشد. چند ماه قبل یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه کلمبیا از احتمال مشاهده ماه فراخورشیدی در طراف سیاره «Kepler 1625-b» خبر داده بودند و در هفته جاری برای بررسی دقیق تر و تائید وجود آن از تلسکوپ هابل استفاده کردند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *