هواوی از نخستین چیپ 5G برای دیوایس های موبایل رونمایی کرد – دیجیاتو – خدمات وب شمس

هواوی ساعاتی پیش و در جریان کنفرانس خود در کنگره جهانی موبایل بارسلونا از نخستین چیپ 5G برای دیوایس های موبایل رونمایی کرد که به این کمپانی اجازه می دهد پشتیبانی از نسل بعدی شبکه های مخابراتی را به اسمارت فون هایش بیاورد
از طرف دیگر، اینتل هم طی سال گذشته از مودم 5G خود برای دیوایس های متصل مثل اتومبیل ها و پهپادها رونمایی کرد و طی هفته گذشته خبر از همکاری با مایکروسافت، دل، اچ پی و لنوو برای قرار دادن مودم های 5G در لپ تاپ های این شرکت ها داد.

هواوی ساعاتی پیش و در جریان کنفرانس خود در کنگره جهانی موبایل بارسلونا از نخستین چیپ 5G برای دیوایس های موبایل رونمایی کرد که به این کمپانی اجازه می دهد پشتیبانی از نسل بعدی شبکه های مخابراتی را به اسمارت فون هایش بیاورد.

کمپانی چینی مدعی شده که چیپ Balong 5G01 نخستین چیپی است که از استانداردهای تازه 3GPP برای شبکه های 5G پشتیبانی می کند و در تئوری، قادر به دانلود دیتا با سرعت 2.3 گیگابیت بر ثانیه است. با درنظرگیری ابعاد این چیپ، احتمالاً شاهد بهره گیری از آن در هات‌اسپات های موبایل خواهیم بود و نه خود اسمارت فون ها.

ریچارد یو، مدیرعامل هواوی می گوید که این کمپانی 600 میلیون دلار روی تکنولوژی های شبکه 5G سرمایه گذاری کرده که احتمالاً راهش را به هر چیزی، از اتومبیل های خودران گرفته تا دیوایس های موبایل و لوازم هوشمند خانگی باز می کند. هواوی تولید تجهیزات شبکه را نیز برعهده دارد و می گوید نخستین شرکتی است «راهکار سر تا سر 5G را از طریق شبکه، دیوایس ها و قابلیت های سطح چیپست» خود ارائه می دهد.

چیپ تازه هواوی بدون شک شرکت های رقیب مثل کوالکام و اینتل را به چالش خواهد کشید. کوالکام اوایل ماه جاری میلادی از چیپ اسنپدراگون X24 خود رونمایی کرد که مصرف کنندگان را برای از راه رسیدن تکنولوژی 5G آماده می کند و مذاکرات برای قرار دادن مودم X50 در موبایل های آتی نیز آغاز شده.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *