معرفی بازی Dawn of Titans ؛ بزرگترین نبرد روی موبایل را رقم بزنید – خدمات وب شمس

هر چه قدر کلش آو کلنز را عنوانی کژوال پسند بنامیم اما باز نمی‌توانیم منکر ویژگی‌های مثبت فراوان ساخته سوپرسل و پشتیبانی خیلی خوب آن‌ها از بازی بشویم

این از قسمت اول که هر چند فرمول همیشگی بازی‌های استراتژی را حفظ کرده اما به خاطر تنوع ساختمان‌ها و محیط بزرگی که بازی برای ساخت و ساز در اختیار کاربر قرار می‌دهد، حتی از این بخش هم لذت می‌برید. حالا می‌رسیم به قسمت دوم، نبردها که جذاب‌ترین ویژگی Dawn of Titans به شمار می‌روند.

با این حال کنترل دستی آن‌ها نه تنها جذاب‌تر است بلکه با داشتن توانایی لازم می‌تواند شما را جلو بیاندازد. در میان عناوین کپی کلش آو کلنز، بازی‌هایی مثل Dawn of Titans که روحی تازه به کالبد سبک استراتژی می‌دمند آثار ارزشمندی هستند. جدا از این توسعه دهنده در عین ارائه یک گیم‌پلی کاملا متفاوت موفق شده عنوانی اعتیادآور بسازد.

البته همانند کلش آو کلنز در Dawn of Titans هم برای آنکه کارگران بیشتری بگیرید، باید از الماس استفاده کنید. همچنین برای ساخت تایتان‌ها نیز الماس‌ها حکم «کار راحت کن» را دارند. بنابراین اگر دست به تجربه بازی زدید، از ابتدا الماس‌های‌تان را بیهوده به باد ندهید.

بنابراین اگر از بازی‌های استراتژی ساده تلفن‌های هوشمند خسته شده اید و خواهان اثری حرفه‌ای‌تر با آزادی عمل بیشتر در بخش مبارزات هستید، Dawn of Titans بهترین گزینه است. فقط بد نیست اضافه کنیم که بازی فیلتر بوده و برای تجربه آن به نرم افزار تغییر آی‌پی نیاز دارید.

Dawn of Titans

  • Dawn of Titans
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: NaturalMotion Games
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: 1100 / 1000 مگابایت

ساخته استودیوی NaturalMotion با الهام درست از مبارزات سری معروف «توتال وار» (Total War) توانسته یکی از غیرممکن‌ها را در موبایل ممکن کند؛ چگونه می‌توان روی صفحاتی به این کوچکی هزاران سرباز را همزمان کنترل کرد؟ سوالی که Dawn of Titans به بهترین شکل به آن جواب می‌دهد.

مبارزات در محیطی نسبتا بزرگ اتفاق می‌افتند و قبل از ورود ابتدا باید از بین سربازان، جادوها و تایتان‌ها نیروهایی که لازم دارید را انتخاب کرده و به میدان نبرد ببرید. در خود میدان جنگ هم کنترل تمام نیروها با خودتان است، اینکه به آن‌ها دستور بدهید کجا بروند، به کدام دسته از سربازهای دشمن حمله کنند و چه کاری انجام دهند کاملا به خودتان بستگی دارد.

همین مسئله در کنار وسعت مناسب محیط باعث شده تا در قسمت مبارزات، بازی مخاطب را برای انجام استراتژی‌های مختلف باز بگذارد. البته در نبردهای بزرگ‌تر اگر گیج بشوید احتمالا جنگ را ببازید. گفتیم «احتمالا» چون در بازی گزینه‌ای هست که با کلیک روی آن سربازان توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند.

هر چه قدر کلش آو کلنز را عنوانی کژوال پسند بنامیم اما باز نمی‌توانیم منکر ویژگی‌های مثبت فراوان ساخته سوپرسل و پشتیبانی خیلی خوب آن‌ها از بازی بشویم. کلش آو کلنز یکی از بهترین عناوین استراتژی اسمارت‌فون‌ها است و بعد از تجربه این بازی، تنها دو عنوان استراتژی دیگر بوده که توانسته به همین اندازه معتادم کند؛ ابتدا The Battle of Polytopia و حالا هم Dawn of Titans.

«سقوط تایتان‌ها» (Dawn of Titans) از لحاظ مقیاسی بزرگترین عنوان استراتژی موبایل است، بهترین گرافیک را بین بازی‌های هم‌سبکش روی تلفن‌های هوشمند دارد و حداقل در ساعات ابتدایی خود نشان داده که برخلاف عناوین مشابهش خسیس نیست ولی با تمام این نکات مثبت، بزرگترین برگ برنده Dawn of Titans به گیم‌پلی کاملا متفاوت و استراتژی محور آن باز می‌گردد.

در بازی سه ارز سکه، گندم و الماس حضور دارد. سکه برای ساختن و ارتقا ساختمان‌ها کاربرد داشته و با گندم می‌توانید نیروهای جدیدتر بسازید و آن‌ها را بهتر کنید. الماس نیز همان نقشی که در بقیه بازی‌های استراتژی ایفا می‌کرده را اینجا نیز حفظ کرده است؛ با آن‌ها سریع‌تر به چیزهایی که می‌خواهید می‌رسید.

همانند تمام عناوین استراتژی، گیم پلی بازی از دو بخش تشکیل شده است: ساخت و ساز و نبردها. در یک زمین خیلی بزرگ، قلعه خودتان را می‌سازید و با پیشرفت ساختمان‌ها و ساخت بناهای جدیدتر هم قلعه را از لحاظ دفاعی قدرتمندتر می‌کنید و هم قدرت‌ها و سربازان جدیدتری به دست می‌آورید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *